2021 Trend Renkler

Geride bıraktığımız zorlu bir yılın ardından 2021'e girerken, herkeste sakinleşme dürtüsünün gelişmesi pek şaşırtıcı değil. Bu sakinleşme teması elbette tasarım dünyasını da etkisi altına alacak. Peki 2021 trend renkleri hangileri olacak? Projelerde hangi renkleri daha sık göreceğiz? Bunlar üzerine konuşacağımız bir içerik hazırladık.

Yumuşak ve Sessiz Renkler
Artık, ev tasarımlarının konfor ve mükemmellikten çok daha fazlasını barındırdığına inanıyoruz. Pandemi sürecinde evde kalmak, gün boyunca ışığın nasıl değiştiğini gözlemlememizi sağladı. Doğadan ilham alan tasarımcıların, yumuşak ve sessiz renkler olarak nitelendirebileceğimiz doğal renkleri tasarım dünyasına taşıyacakları aşikar. Biz de geçtiğimiz içerikte 2021 yılını doğaya özlem yılı olarak nitelendirmiştik.

2021 Trend Renkler

Canlı ve Cansız Renklerin Birleşimi
Bu başlığın en büyük örneği, Pantone tarafından belirlenen 2021 yılının rengi üzerinde net bir şekilde gözlemlenebiliyor. 2021 trend renkleri içerisinde kontrast renk uyumunu destekleyen renk paletleri yerini alacak. Bu renk paletlerini "nötr renkler" olarak da nitelendirebiliriz.

2021 Trend Renkler


Klasik Nötr Renkler
Yıllar geçse de bu renklerin, tasarım dünyasından silindiğini görebilmek mümkün değil. Burada bahsedilen doğal ahşap renkleri ile bir uyum yakalamak. Her yıl olduğu gibi bu renklere sahip iç mekanlar da 2021 yılında karşımıza sıkça çıkacak. 

2021 Trend Renkler

Pale Ocher
Yaptığımız uzun araştırmalara rağmen bu renk kaynağının tam Türkçe karşılığını bulamadık. En yakın soğuk hardal rengi olarak nitelendirilebiliyor. Bu renk 2021 trend renkler listesine girmiş ancak biz bu tonların daha çok yurt dışı projelerinde görüleceğini öngörüyoruz.

2021 Trend Renkler

Yorum Gönderme

0 Yorumlar